Raksts Jelgavas Vēstnesī

Latvijas čempionāts ST dejās, jauniešu grupai LA dejās,

Jelgavas Domes kauss 2018.

 

Nedēļas izskaņā, 20. un 21. janvārī, Jelgavas sporta hallē Mātera ielā norisinājās sporta deju sacensības – Latvijas čempionāts standarta dejās un jauniešu grupai Latīņamerikas dejās, kā arī tradicionālais Jelgavas domes kauss, kas reizē bija arī Latvijas kausa 1. posms. «Latvijas čempionātā satiekas spēcīgākie valsts dejotāji, tādēļ arī šogad uz sacensībām ieradās tie, kas jau sasnieguši zināmu līmeni, savukārt tradicionālais Jelgavas domes kauss jelgavniekiem bija kā papildu iespēja pārbaudīt spēkus krietni plašākā dalībnieku lokā,» tā sacensību organizatore sporta deju kluba «Lielupe» vadītāja Ilona Freimane.

Sestdien, 20. janvārī, labākie dejotāji no visas valsts pulcējās Jelgavā šī gada pirmajās lielajās Latvijas sporta deju sacensībās – Latvijas čempionātā standarta dejās, kā arī Latīņamerikas dejās jauniešu grupā. Čempionātā dažādās vecuma grupās startēja 136 pāri. Zīmīgi, ka pirmo reizi Jelgavā tika noskaidroti arī divi spēcīgākie pāri Latīņamerikas dejās jauniešiem, kuri dosies uz Eiropas čempionātu. Šogad tie ir Leonards Petkevičs un Polina Cepilova no deju kluba «Dzintars», kā arī Ņikita Toms un Laura Stūraine no «Oro». «Jelgavā šobrīd nav Latīņamerikas deju pāru šajā grupā,» norāda I.Freimane, papildinot, ka nākamgad šo vecumu sasniegs un spēkus varētu pārbaudīt jelgavnieki no deju kluba «Lielupe» – Paulis Ratnieks un Marija Beāte Nonberga.

«Liels prieks arī par mūsējiem, kuri uz Latvijas labāko dejotāju fona spēja rādīt labus rezultātus,» teic sacensību organizatore, uzsverot, ka veiksmīgi startējuši daudzi Jelgavas dejotāji dažādās vecuma grupās – gan tie, kuri trenējas mūsu pilsētā, gan Rīgā un citviet. Piemēram, vecuma grupā līdz 21 gadam standarta dejās 2. vietā ierindojās jelgavnieks Vladislavs Pečens ar partneri no Baltkrievijas Aliaksandru Bahuševiču. «Varam lepoties arī ar trīs jelgavnieku pāriem junioru (I) grupā standarta dejās,» uzsver I.Freimane, izceļot Jelgavas dejotājus Oļegu Bērziņu un Annu Bērziņu no Dūšas deju skolas, kuri šogad izcīnīja 1. vietu. «Patīkami pārsteidza arī mūsējo panākumi ļoti spēcīgā bērnu grupā standarta dejās,» atzīst sacensību organizatore, papildinot, ka 2. vietu izcīnīja «Lielupes» pāris Raivo Zimelis un Elza Freiberga. Tāpat veiksmīgs starts arī pērnā gada čempioniem senioru (III) grupā standarta dejās – jelgavnieki Juris Boldiševics un Anita Boldiševica šoreiz izcīnīja 2. vietu. «Šogad intriga saglabājās līdz pat sacensību noslēgumam, jo paredzēt ārzemju tiesnešu vērtējumu un izdarīt jebkādas prognozes bija neiespējami,» spriež I.Freimane, uzsverot, ka pirmo reizi Jelgavā ieradās deviņi augstākā līmeņa tiesneši no Beļģijas, Zviedrijas, Holandes, Austrijas, Somijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Spānijas un Polijas.

Jāpiebilst, ka 20. janvārī sporta hallē notika arī Latvijas 1. kausa posms junioriem (II) D grupā ST dejās, kur 26 pāru konkurencē 3. vietu izcīnīja deju kluba «Lielupe» pāris – Markuss Blūmanis un Zane Zaksa.

Jelgavas domes kausa izcīņa, kas vienlaikus bija arī pirmais no sešiem Latvijas kausa posmiem, notika svētdien, 21. janvārī. «Dalībnieku atsaucība bija ļoti liela. Uz sacensībām ieradās 174 pāri, kā arī 26 dalībnieki, kas dejoja solo,» stāsta I.Freimane, uzsverot, ka kopumā šajā dienā reģistrēti 374 dalībnieki.

Lielākais dejotāju skaits bija bērnu 2 E4 klasē , kur startēja 35 pāri. «Pat bērnu grupā, kurā vienmēr ir sīva konkurence, tas ir ievērojams rādītājs,» vērtē I.Freimane, izceļot arī Jelgavas pāru veikumu. Piemēram, bērniem atklātajā deju grupā Latīņamerikas dejās deju kluba «Lielupe» audzēkņi R.Zimelis un E.Freiberga izcīnīja 1. vietu, savukārt Ričards Andrejs Bolšteins un Madara Klišāne palika trešie. Savukārt E4 klasē 5. un 6. vietu izcīnīja jelgavnieki Raiens Dūša un Polina Sretenska no Dūšas deju skolas un «Lielupes» audzēkņi Roberts Meikšāns un Poļina Matosova. «Ir jelgavnieki, kuri varēja tēmēt arī uz augstākām vietām, bet diemžēl slimības dēļ sacensībās nepiedalījās,» atzīst sacensību organizatore.

Jāpiebilst, ka dalībnieku starpā šoreiz nebija igauņu un lietuviešu dejotāju. Tas skaidrojams ar to, ka Latvijas čempionāta norises laikā Lietuvā notika Lietuvas čempionāts 10 dejās un labākie Lietuvas pāri startēja mājās, savukārt Igaunijā čempionāts notiks nākamajā nedēļā.

«Ir liels gandarījums par padarīto – sacensību laikā tribīnes bija pilnas, savukārt no ārzemju tiesnešiem, Latvijas Sporta deju federācijas un dejotājiem saņemtas pozitīvas atsauksmes,» rezumē sacensību organizatore, īpašu pateicību izsakot atbalstītājiem – Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Sporta servisa centram, Jelgavas novada pašvaldībai, kā arī Latvijas Sporta deju federācijai.

 

Anastasija Miteniece

Informācijas speciāliste
JPPI «Zemgales INFO»