14.06.2015

Pedagogi

Santa Sakne

          (53)Visu savu dzīvi esmu veltījusi, dejai, vingrošanai un fitnesam. No bērnības līdz 18 gadu vecumam nodarbojos ar sporta dejām. Divpadsmit mani dzīves gadi pagāja starp treniņiem, sacensībām un atkal treniņiem. Beidzot aktīvās dejotājas gaitas, manā dzīvē ienāca fitness un 2003. gadā absolvēju Profesionālās izglītības mācību centru „A+S”. Kopš absolvēšanas brīža nu jau ir pagājuši 12 pieredzes bagāti gadi, kad ir papildinātas zināšanas un sekots līdz jaunajām modes attīstības tendencēm fitnesā. Dejojot sporta dejas, vienmēr mazliet tuvākas un sirdi vairāk aizrāva Latīņamerikas dejas, to ritmi un sievišķīgas kustības, tāpēc pirms 6 gadiem, soli pa solim, tapa nodarbība Lady Latino, kura dažādās vietās tika dēvēta gan par FitSalsu, Latino un šobrīd arī Lady Dance Class, bet pamatā tā bija un ir Lady Latino. Nodarbība šo gadu laikā ir ieguvusi lielu piekrišanu, jo, tā jau dzīvē ir iekārtots, ka mēs, sievietes, gribam dejot, gribam attīstīt savu koordināciju, pilnveidot ķermeni, nostiprināt tā aprises, tad nu šī nodarbība ir lielisks veids, kā to izdarīt. Sākums var nebūt viegls, ja neesat kādreiz dejojusi, taču, viens ir droši, ka neatlaidība dara brīnumus un jau pēc 4 - 6 nodarbībām sāksiet justies brīvi un galu galā varēsiet arī sajust visas tās brīnišķīgās sajūtas, ko dod deja!           Šajos 12 darba gados esmu strādājusi Fitnesa klubos Devesa, Atletika un Fitland, taču pēdējos 3 gadus esmu izvēlējusies strādāt nesaistīti ar kādu konkrētu sporta klubu. Šobrīd fitness man ir hobijs, šo nodarbi neuzskatu par darbu, jo strādājot par treneri tā nedrīkst būt rutīna, katra nodarbība prasa sagatavošanos, klients, kurš ir atnācis vienmēr gaida smaidu un kādu labu vārdu, uzmundrinājumu, katrai nodarbībai ir jābūt jaunam enerģijas lādiņam, kas sagādā patīkamu nogurumu un jaukas emocijas.

Liene Ķince

 

Savus pirmos deju soļus apguvu jau bērnudārzā, bet, uzsākot skolas gaitas, pievērsos sporta dejām. Tā tas turpinājās 12 gadus, kuru laikā treniņi bija četras reizes nedēļā, sacensības brīvdienās un treniņnometnes vasarās. Jau piecpadsmit gadu vecumā sāku strādāt nometnēs ar bērniem, mācot viņiem pamatsoļus sporta dejās. Šeit sāka veidoties mana pirmā pieredze kā deju pedagogam. Viens no maniem galvenajiem nosacījumiem, strādājot ar cilvēku, ir viņam pašam ļaut sajust sev pareizāko un ērtāko ceļu kustības izprašanai.         

     Pēc vidusskolas izlēmu studēt Latvijas Kultūras koledžā, kuru beidzu ar specialitāti – deju kolektīva vadītājs. Šeit ieguvu visspēcīgākos pamatus dažādos deju žanros: balets, laikmetīgā deja, džeza deja, hip hop, vēsturiskā deja u.c. 2012.gadā beidzu bakalaura studijas ar grādu kā deju un ritmikas skolotājs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Visu šo laiku paralēli strādāju ar bērniem un jauniešiem, vadot deju nodarbības baletā un sporta dejās, kā arī pēdējos gadus laikmetīgajā dejā un kustību improvizācijā. Strādāju BJC „Junda”, Aizupes pamatskolā, kā arī esmu pasniegusi vairākus gadus sporta deju dejotājiem baleta pamatu nodarbības gan Rīgā, gan Jelgavā, izveidojusi dažādas horeogrāfijas bērnu dejām, jauniešiem un jaunajiem pāriem pirmajam kāzu valsim, kā arī pastāvīgi apmeklēju dažādas meisterklases sevis pilnveidošanai.            

Šobrīd mans ceļš dzīvē ir licis pievērsties kam pavisam jaunam, tā ir deju un kustību terapija. Esmu diplomēta deju un kustību terapeite ar maģistra grādu veselības aprūpē. Maģistra grāds iegūts Rīgas Stradiņa universitātē. Šobrīd strādāju kā deju un kustību terapeite Jelgavas Psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ģintermuiža”, kā arī vieslektore Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā vadot lekcijas dejas anatomijas un dejas terapijas priekšmetos. Vadu dažādus seminārus saistībā ar deju un kustību terapiju. Turpinu veikt pētījumu par epilepsijas pacientiem caur deju un kustību terapijas sesijām. Esmu Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas biedrs. Piedalos regulāri tālāk izglītojošos semināros un kursos pie ārvalstu deju un kustību terapeitiem.

Mēs katrs esam unikāls kā mākslas darbs, kas piepilda laiku un telpu ar savām kustībām un sajūtām. Caur deju nodarbībām es vēlos dāvāt cilvēkam brīvas sajūtas ķermenī, atbrīvot no saspringuma, iegūt mieru, plastiskumu, pilnveidot savu pašizaugsmi un piepildīt sevi ar radošumu, pozitīvām emocijām un izjūtām. Tādēļ kustēsimies un dejosim!

Dana Jākobsone

Marts Puniņš