Suņu terapijas nodarbība jau 9.martā

Jau piektdien, 9.martā no plkst. 16:00 pie mums viesosies kinologs Viktors Mucenieks ar saviem suņiem – terapeitiem.

Canisterapija jeb suņu terapija spēj darīt brīnumus un palīdzēt atveseļoties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Glāsts, skatiens vai pat vienkārši klātbūtne var būt dziedējošāka par tablešu kalniem – tas jau sen vairs nav tikai tautas dziednieku padoms, bet arī zinātniska atziņa. Pagājušā gadsimta vidū sākās pirmie pētniecības darbi, skaidrojot, kādu iespaidu uz dažādām slimībām atstāj dzīvnieku klātbūtne. Rezultāti pārsteidz – izrādās, ka daktera talants piemīt gan papagaiļiem, gan delfīniem, gan zirgiem, bet jo īpaši – suņiem.

Canisterapija – suņa un cilvēka savstarpējās iedarbības radīta atveseļošanās stimulācija. Terapija ar suni ir vēlama: a) īpašajiem bērniem novājinātu funkciju stimulēšanai, motorikas un uztveres trenēšanai, psihiskā stāvokļa regulēšanai, b) visa vecuma cilvēkiem pēc negatīva stresa, fiziskas vai garīgas traumas.
Saskares un vizuālā kontaktā rodas jauni uzbudinājumi neironu kairinājumi, kas brīnumainā veidā normalizē orgānu un funkciju darbību. Jau pēc ceturtās tikšanās reizes novērojamās izmaiņas; hiperaktīvie un grūti kontrolējamie bērni kļūst mierīgāki, mazaktīvie darbīgāki, agresivitātes mazināšanās u.t.t. Bērniem ar kustību traucējumiem rodas vēlēšanās darbināt problemātiskās daļas. Katrs cilvēks ir īpašs un iedarbības veids un rezultāts būs savādāks.

Suņiem nav noteikta darba samaksa, viņi strādā par ziedojumiem. Minimālā ziedojuma summa vienam vecākam ar bērnu ir 20,00 EUR. Maksimālā summa nav noteikta.

Ja Jūs ar savu bērnu esat gatavi izbaudīt, ko nozīmē suņu terapija un 2 stundu garumā mēģināt draudzēties ar Bernes ganu un Pireneju kalnu suņiem, piesakieties info@dejovisi.lv.