Baleta pamati 5 līdz 7 gadus veciem bērniem bez priekšzināšanām un horeoterpija individuāli vai nelielā grupā.
Bērnu piedalīšanās baleta pamatu nodarbībās ir vērstas uz pamatzināšanu apguvi baleta tehnikā un kā to izmantot citu deju žanros, kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, kā arī estētisko principu ievērošanu dejā. Baleta pamatu apgūšana, veicina bērnu un jauniešu attīstību kustībā, ritmā un spēju dejotājiem kļūt pārliecinātākiem par sevi. Baleta pamati iemāca inteliģenci, izkoptu stāju, plastiskumu, fizisko attīstību, lokanību, ritma izjūtu un muzikalitāti.
Balsta un kustību aparāta rehabilitācijā šobrīd atzinību gūst horeoterapija – vingrošana ar baleta horeogrāfijas elementiem klasiskās mūzikas pavadījumā. Svarīgi saprast, ka kustību un mūzikas mākslas mērķis terapijā ir veselības problēmu risināšana, nevis mākslas veidu apgūšana. Cilvēkam nav nepieciešama iepriekšējā pieredze vai prasmes mākslā. Terapeits atbilstoši specializācijai kompetenti izmanto mākslas un mākslas radīšanas tehniku diapazonu.
Uzsākot terapiju, tiek novērtēts balsta un kustību aparāts. Ja muskuļi ikdienā noslogojas neproporcionāli, deformējas mugurkaula skriemeļu locītavas, veidojas skolioze un spondiloze. Horeoterapijas nodarbībā speciālists ar fizisku vingrinājumu un klasiskās masāžas elementu palīdzību iedarbojas uz atslābušām un tonizētām muskuļu grupām, tā veicinot proporcionāli vienādi tonizētu muskuļu korsetes veidošanos abpus mugurkaulam.
Līdzīgi kā baleta sagatavošanas klasē, vingrojumi sākotnēji tiek izpildīti guļus, lai kontrolētu kustību pareizu izpildi. Kad izprasta stājas kontroles būtība, turpina vingrot pie stangas.
Lai muskuļi nezaudētu tonusu, vajadzīga regulāra fiziskā slodze, tāpēc svarīgi izstrādāt individuālo vingrojumu kompleksu patstāvīgam darbam mājas apstākļos.